O PADELU

Slovo padel ve většině z vás pravděpodobně nevyvolá žádné asociace. Ale přece se možná najdou dva tři lidé z deseti, kteří si matně vybaví, že podobně znějící slovo snad slyšeli či četli na dovolené ve Španělsku či Jižní Americe.

Jedná se o aktivitu, která je v posledních několika letech označována jako "sport 21. století". Unikátní kombinace squashe a tenisu, obohacená o nové originální prvky, si již našla miliony příznivců po celém světě a pozvolna proniká i na území Čech a Slovenska. Hraje se obvykle ve dvojicích, přičemž týmy jsou od sebe odděleny sítí na hřišti o rozloze zhruba třetiny tenisového hřiště. Hrací plocha je ale částečně lemována zdmi, které mohou hráči v rámci pravidel využívat ve svůj prospěch (více v sekci pravidla).

A co je na tom všem nejlepší? Padel je pro všechny. Vybavení je již nyní jednoduše dostupné i na našem území (rakety jsou o něco menší než squashové a nemají výplet, míčky se podobají podhuštěným tenisovým), výstavby kurtů jsou v plném proudu a vzhledem ke své povaze je sport vhodný pro všechny typy rekreačních i profesionálních hráčů. Na věku či pohlaví tedy vůbec nezáleží!